„Sprostá vláda. Statisíce lidí označí za ruské trolly, šmejdy…“ Majerová v ráži. Dav zuřil

29.10. 2022447x

Na Zelném trhu v Brně promluvila v sobotu 28. října k odpůrcům vlády Petra Fialy (ODS) také šéfka Trikolory Zuzana Majerová. „Pan prezident nekoná, selhává, a měl by začít konat,“ zmínila mimo jiné Majerová. Demonstraci svolalo Hnutí PES pod hesly STOP zdražování, STOP válce! A STOP vládě! Podpořily ji další strany a hnutí.

„Před 104 lety jsme se vymanili ze spárů Rakouska-Uherska, abychom dnes, po 104 letech… nás naše vláda uvrhuje do dalšího vazalství, daleko horšího, a je to vazalství pod EU, Bruselem, Washingtonem, Berlínem… vyberte si. A myslím si, že my všichni, co jsme zde, i na dalších náměstích, jsme zde právě proto, abychom řekli této vládě – ne!“ volala šéfka Trikolory Zuzana Majerová a lidé začali po jejím vyzvání skandovat „Demisi, demisi!“

„Je pro nás všechny velice důležité, abychom neustali. Abychom ten tlak, ať už na vládu, nebo na pana prezidenta… Pan prezident nekoná, selhává, a měl by začít konat. Je třeba, abychom pokračovali dál a aby nás bylo víc a víc,“ zmínila Majerová.

„Je pro nás všechny velice důležité, abychom neustali. Abychom ten tlak, ať už na vládu, nebo na pana prezidenta… Pan prezident nekoná, selhává, a měl by začít konat. Je třeba, abychom pokračovali dál a aby nás bylo víc a víc,“ zmínila Majerová.

Pak se rozhorlila nad kabinetem Petra Fialy (ODS). „Vláda, která je tak sprostá, že si dovolí veřejně označovat ty statisíce lidí, ať už ruskými trolly, nebo jak se včera vyjádřil pan ministr vnitra Vít Rakušan, že jsme šmejdi a pátá kolona… Myslím si, že ti, kteří před 104 lety tuto republiku založili, kdyby se jenom dožili a viděli tu absurditu, kam až jsme se posunuli, co jsme po našich rodičích dostali zděděné, a teď nám to všechno berou, počínaje svobodami, tak by se asi obraceli v hrobě,“ vzpomněla Majerová na Masaryka či Rašína.

„Je strašně důležité, abychom se spojovali, i napříč městy, a myšlenkově. Je strašně důležité, aby tato vláda nejen díky tomu tlaku, ale i díky tomu, jaký jim lidé vystaví účet, pochopila, že jsou tu i lidé s rozdílnými názory, což ale neznamená, že jsou xenofobové nebo cokoliv dalšího, jak nás nazývají a jak nás sprostě urážejí. A jelikož tyto volby nedopadly dle našich představ… – ale jedno se podařilo. Právě díky tomu, že jsme se spojili a na mnoha obcích i městech kandidovali společně s SPD, s hnutím PES, ta snaha to spojovat tomu dala smysl,“ dodala Majerová.

„Tady to není o nás, tady je to o vás. Nejen tady, v Praze a v dalších městech. Jenom díky nám všem se to může podařit,“ poděkovala závěrem Majerová.

Článek vyšel na portále Parlamentní Listy ZDE.

Komentáře